Kanada, Rusya’dan sonra toprak alanı olarak dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Yaklaşık 35 milyon nüfusu olan ülkenin büyük çoğunluğu göçmenlerden oluşuyor. Kanada’ya göçmen alımları devam etmektedir.

Kanada Eyaletleri ;

Kanada hakkında bilgi vermeye eyaletlerle başlamak istiyorum,3 bölge ve 10 eyaletten oluşmaktadır. Kanada’nın başkenti olan Ottowa’dır,Ottowa şehti Ontraio eyaletine bağlıdır.

Kanada da Yaşam ;

Kanada da yaşam oldukça güzeldir. Sınıf ayrımı yoktur. Ücretler günlük veya haftalık değil saatlik olarak hesaplanır. Kanada da ulaşım genellikle yer altındadır. Bunun sebeplerinden biriside bazı şehirlerin aşırı soğuk olması diyebilriz.

Kanada da Çalışmak ;

Kanada her sene işçi ve göçmen alımlarına devam etmektedir. Ülkede çalışabilecek alan sayısı oldukça fazladır. Kanada yer altı kaynakları olarak çok zengindir, hepsinden önemlisi dünyanın en büyük petrol rezervlerinden birisine sahiptir Kanada.

İş çokken çalışan bulamayan ülke sürekli olarak işçi alımlarına devam etmektedir. İşçiler belli şartlardan sonra vatandaşlık hakkı kazanabilirler. Bu şartlar, hangi çalışan grubuyla vize aldıysanız ona göre değişecektir.

 Kanada Dilleri ;

Kanada çift anadili olan ülkelerden biridir. Bu diller İngilizce ve Fransızcadır. Her iki dilde hem sokakta hemde resmi işlemlerde eşit sayılırlar.