1967 yılında eğitim hayatına başlayan Kanada  Conestoga Koleji , kurulduğu günden bu yana büyüyerek ülkenin lider politeknik enstitülerinden birisi olmuştur.

Dört haftalık kurslardan , Dört yıllık programlara kadar oldukça geniş eğitim yelpazesine sahip kolejde , Güney Ontario için yenilik yapma ve ticarileşme konularında da önde gelen araştırmalar yapmaktadır.

Kampüs sayısı oldukça fazla olan okulda 6 kampüs mevcut. olejin ana kampüsü olan  Kitchener Kampüsü, Homer Watson Bulvarında bulunup, öğrencilere part-time ve full-time program seçenekleri sunmaktadır. Conestoga’nın Waterloo Kampüsü, zanaatkarlık ve mutfak eğitimi için mükemmel bir merkezdir. The Guelph Kampüsü, ilde ticari gücün ilerlemesine önderlik etmektedir. Ingersoll Kampüsü, kolejdeki tek Elektrik Teknisyenliği Programına ev sahipliği yapar. Daha küçük kampüsler olan Stratford ve Cambridge kampüsleri, akademik yükseltme ve kariyer odaklı programlar sunmaktadır.

 Conestoga Koleji Kanadayı Tercih Etmek İçin Sebepler ;

Yeni mezunlar içinde iş bulmak oldukça kolay olacaktır. Okuldan yeni mezun olan öğrencilerin %89’u ilk 6 ay içerisinde iş buluyorlar. Okulda sunulan programlarda  120’den fazla diploma programı, 9 lisans programı, 23 Yükseklisans Sertifika Programı ve 130’dan fazla yarım zamanlı programlarıyla   toplamda 50,000 civarı öğrenciye eğitim vermektedir.

Waterloo Bölgesindeki, doktorlar  dışında, tüm sağlık çalışanlarının % 53’ü Conestoga Koleji’nden mezun olan kişilerdir.

Ontario Kolej Sisteminde en uzun süreli başkanlık görevi yapmış olan Dr. John Tibbits de, 1987 yılında Conestoga Kolej’ine katılmıştır.